Haber

Çin’in Bangladeş Büyükelçisi: Çin ve Bangladeş İşbirliğine Devam Edecek

DAKKA, 8 Mart (Xinhua) — Çin’in Bangladeş Büyükelçisi Yao Wen, “Çin ve Bangladeş doğal işbirliği ortaklarıdır” dedi.

Salı gecesi Dakka’daki Çin Büyükelçiliği’nde onuruna düzenlenen karşılama resepsiyonunda Yao, “Çin-Bangladeş ilişkilerinin potansiyeli sınırsızdır. İlişkilerimizde çözülmemiş hiçbir çatışma veya tarihi sorun yoktur.”

Ekonomi, ticaret ve mega projeler alanında işbirliğinin ikili ilişkilerin en önemli ayağı olduğunu belirten Yao, “Çin ve Bangladeş arasındaki işbirliği iki halkın refahını artırıyor.”

Büyükelçi, Bangladeş’in çehresini yeniden şekillendiren, 1 milyondan fazla istihdam yaratan ve Bangladeş halkının sosyo-ekonomik kalkınmasını ve geçim kaynaklarını destekleyen çok sayıda yol, köprü, enerji santrali, liman ve diğer altyapı projelerinin tamamlandığını söyledi. .

Yao, Çin ve Bangladeş’in bu belirsiz ve istikrarsız dünyaya daha fazla istikrar ve sağlamlık getirmek için bölgesel ve çok taraflı sorunlarda yakın işbirliği ve koordinasyon içinde çalışacaklarını vurguladı.

Çin büyükelçisi, “Yakın komşular olarak iki ülke halkının doğal bir samimiyet duygusu, benzer fikirleri ve değerleri var.” birbirinize güvenin ve destek olun.

Resepsiyona Bangladeş Başbakanı Özel Sektör ve Yatırım Danışmanı Salman F Rahman, Genelkurmay Başkanı General SM Shafiuddin Ahmed ve Dışişleri Bakanlığı Sekreteri Shabbir Ahmad Chowdhury’nin yanı sıra 400’den fazla üst düzey yetkili katıldı.

haberbigadic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu