Haber

Edirne’de afetzedelere destek için “İyilik Yürüyüşü” 11 Haziran’da yapılacak

Edirne’de 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenenlere destek amacıyla Kahramanmaraş’ta geliri AFAD’a bağışlanacak olan “Edirne İyilik Yürüyüşü” 11 Haziran’da yapılacak.

Balkan Ülkeleri Dostluk Kümesi Gençlik ve SporKulüpler Birliği (BUDDER) Lideri Önder Akdağ, Selimiye Meydanı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, 8. Uluslararası Edirne Maratonu kapsamında geliri depremzedelere bağışlanacak “Edirne İyilik Yürüyüşü” düzenleme kararı aldıklarını söyledi.

Yürüyüş için gerekli izinlerin alındığını belirten Akdağ, “Bununla ilgili gerekli yazışmaları yaptık ve sitemizdeki çalışmaları tamamladık. Bugün itibariyle www.edirnemaratonu.com sayfasına giren herkes yürüyüş yapabilecek. Edirne İyilik Yürüyüşü’ne kayıt olun, depremzedeler için bir farkındalık çalışması olarak yapıyoruz.” söz konusu.

Akdağ, yürüyüşün diğer yardım faaliyetlerinin düzenlenmesine de vesile olacağını belirtti.

Yürüyüş için hazırlıklara başladıklarını kaydeden Akdağ, “Önümüzdeki dönemde farkındalığa daha çok ihtiyaç duyulacağı için yürüyüş tarihini 11 Haziran olarak belirledik. Yürüyüş 25 Kasım Stadı’nın yanında başlayıp 2015’te sona erecek. Selimiye Meydanı’nda tüm halkımızı ve vatandaşlarımızı bu bilinçlendirme yürüyüşüne katılmaya davet ediyoruz.” Katılımcılara 100 lira ödeme yapılacak. Gelirin tamamını devletin resmi kurumlarına bağışlayacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu