Haber

Edirne’de Bayram Tatilinde Ziyaret Edilen Selimiye Camii ve Tarihi Yerler

EDİRNE tatilinde başta Selimiye Camii olmak üzere şehrin tarihi mekanlarını ziyaret eden ziyaretçiler, meşhur lezzet tavlacıları ve ciğercileri, bazı işletmelerin önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

Ramazan Bayramı’nda kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, Mimar Sinan’ın ‘şaheserim’ dediği UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Selimiye Mescidi başta olmak üzere diğer tarihi yerleri de gezdi. Ziyaretçiler daha sonra şehrin meşhur ciğer kızartmasını tatmak için işyerlerine gitti. İşyerlerinin önünde uzun kuyruklar oluştu.

Edirne’yi Tanıtma ve Kızarmış Ciğer Kalitesini Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Edirne’nin Türkiye’de ve dünyada en çok turist çeken illerden biri olduğunu belirterek, “Edirne tarihi ve turistik illerden biridir. Edirne Türkiye’nin ve dünyanın en turistik şehirlerinden biridir.İllerden biridir ve insanlar ziyaret ettikten sonra ciğercilere akın ederler.Tabi yetişemiyoruz ama çok memnunuz faiz” dedi. İmrak, “Bir yerde tatil yapıyoruz ama bir o kadar da üzgünüz. Bildiğiniz üzere 6 Şubat’taki büyük depremin ardından maalesef hüzünlü bir bayram geçiriyoruz. Edirne ciğeriyle, Selimiye ile anılan bir şehir. “Yerli turist olarak gelen yerli turistlerimiz var. Biz de ciğer sektörü olarak misafirlerimize elimizden gelen en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Edirne ciddi turist alan bir şehir olduğu için ilgiden memnunuz. Çok şükür işlerimiz de iyi gidiyor 1-2 gün tatil gibi olacak” dedi.

İşletme sahibi Erdal Akgün, “Tarihi günlerimizden birini daha yaşıyoruz diyebiliriz. Pandemi sonrası Edirne’mizin yavaş yavaş ayağa kalkmaya başladığını söyleyebiliriz. Umarım bu mübarek günlerde esnafımızın bir nebze de olsa nefes aldığı görülür. , yerli ve yabancı turistlerle bir arada. Bayramdan sonra da devam edeceklerini umuyorum.” Havalar düzeldikçe güzel günler göreceğimizi düşünüyorum” dedi.

kabaduz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu