Haber

Edirne’ye gelen depremzedelere psikososyal destek verilecek

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Edirne’ye gelen depremzedelere psikososyal destek verilecek.

Edirne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, depremden etkilenen vatandaşlar için yardım ve destek çalışmalarının aralıksız devam ettiği belirtildi.

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi Kadın Sağlığı Birimi’nde görevli psikolog ve aile danışmanının, kente gelen depremzedelere psikososyal destek vereceği belirtildi. Takviye almak isteyenlerin 0 284 213 41 02 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabileceği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye’nin büyük bir felaket yaşadığını belirterek, tüm ülke olarak bu sıkıntılı günlerin birlikte aşılacağını söyledi.

Sürecin en az psikolojik hasarla atlatılması amacıyla kente gelen depremzedelere psikososyal destek verileceğini belirten Gürkan, “Desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımız İl Emniyet Müdürlüğü’ne başvurduğunda uzman kadromuz gerekli yardımı yapacaktır. Ülkemizi derinden sarsan depremin yarattığı psikolojik travmanın toplumumuz üzerindeki etkilerini azaltmak amacıyla Kadın ve Aile Hizmetleri” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu