Haber

Erdoğan İsrail’e sert çıktı! ‘Örgüt Olabilirsiniz, Hamas Terör Örgütü Değildir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze saldırılarının ardından İsrail’e sert mesajlar verdi. Erdoğan İsrail’e “Örgüt olabilirsiniz” dedi ve “Hamas terör örgütü değildir” dedi.

Erdoğan, İsrail ziyaretini de iptal ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Gündemi İsrail-Filistin savaşı olan Erdoğan, İsrail’i sert sözlerle eleştirdi.

‘Hamas terör örgütü değildir’

Hamas’ı terör örgütü olarak görmediğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: ‘Toplantılar yapıyorlar, son toplantılarında bir araya geldiler. Batı’nın tamamı Hamas’ı terör örgütü olarak görüyor. Ey İsrail, örgüt olabilirsiniz çünkü Batı’nın size çok borcu var ama Türkiye’nin size hiçbir borcu yok. Ve Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını ve vatandaşlarını korumaya çalışan bir grup özgürlükçü ve mücahittir.’

Toplantıda Filistin’e özel klip yayınlandı ?

Konuşmasında Netanyahu’ya değinen Erdoğan, şunları söyledi: “Hayatımda bir kez Netanyahu diye bir adamın elini sıktım. ABD’de Türkevi’de. Niyetimiz iyiydi ama o istismar etti. İsrail’e gitme projemiz vardı, iptal oldu, gitmeyeceğiz” Çocukları öldürenlere ‘Yapmayın beyler’ diyoruz. Ey İsrail, bu kafayla hiçbir yere gidemezsin, “Ya ABD’yi ya da Batı’yı yanına al.”söz konusu .

camliyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu