Haber

Kocaeli’de karla mücadele sürüyor

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarihin en büyük deprem felaketlerinden birinin yaşandığı Kahramanmaraş’a bir yandan çok sayıda ekipman ve işçi gönderirken, diğer yandan Kocaeli’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışıyla mücadele ediyor.

Deprem bölgesine 85 araç ve 372 işçi gönderen, yardımları toplayıp bölgeye ulaştırmak için Adil Yardım Merkezi’nde görev yapan Büyükşehir, bölgede 275 araç ve 730 çalışanıyla yollara, caddelere, köprü ve üst geçitlere müdahale ediyor. yoğun kar yağışının Kocaeli’yi olumsuz etkilemediği.

Karla Mücadele Grupları, ilimizde etkili olan kar yağışında buzlanma olmaması ve karın yolları kapatmaması için yoğun mesai harcıyor. Kent genelinde tüm mahalleler ve köy yollarında yol asfaltlama ve tuzlama çalışması yapan ekipler, gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya halinde çalışıyor.

Kentin ana caddeleri başta olmak üzere tüm ilçeler ve köy yollarında kar temizleme ve tuzlama çalışması ile buzlanma rastgele olumsuz etki yaratılarak vatandaşların can ve mal kaybı yaşamaması için çaba gösteriliyor. 275 araç, 730 işçi ve 35 bin ton tuz rezerviyle çalışan Büyükşehir Belediyesi Karla Tespit ekipleri greyder, loader, bobcat, ekskavatör, pto ve tuz yüklü kamyonlarıyla tüm ilçelerde 24 saat karla mücadele ediyor. Tuzlama ve kar küreme çalışmaları ile yollar güvenli hale getiriliyor.

habergorele.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu