Teknoloji

Microsoft çalışanları için şok karar: Bu yıl zam yok!

Microsoft bu yılın başlarında 10.000 çalışanı işten çıkarmak planlarını açıkladıktan sonra bile kemer sıkmaya devam ediyor. Bu yıl yayınlanan yeni bir rapor tam zamanlı çalışanlarını artırmayacakdiyor.

Microsoft CEO’su Satya NadellaŞirket genelinde gönderdiği e-postalar adeta çalışanlar içindir. acı reçete doğa. E-postada, Çalışan sayısı artmayacakHatta üst düzey yöneticilere sunulan performans primlerinin geçen yıla göre azalacağı, standart prim ve hisse senedi opsiyon ödüllerinin normal seviyelere göre daha uygun hale getirileceğine dair bilgiler var.

Bing Chat yüzünden mi?

Peki Microsoft bütçeyi neden kısıyor? Edinilen bilgilere göre Microsoft Bing Chat sohbet robotuile daha üretken yapay zeka sistemigelişimine öncülük edecek kaynaklarını savunmak görüşündedir.

Nadella, e-postasında “Yapay zekanın bu yeni çağında büyük bir platform değişikliğine yardımcı olacağı konusunda netiz ve bunu küresel makroekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalırken dinamik, rekabetçi bir ortamda yapacağız.”Ben yazarken bu mektubu alan Microsoft çalışanlarının mutsuz olduğu açık.

Microsoft şimdi de önümüzdeki aylarda düzenleyeceği büyük etkinliklere hazırlanıyor. 23 Mayıs’ta şirket Geliştiriciler konferansı oluşturunve ardından 11 Haziran’da Xbox Oyunları Vitriniyapacak.

Artan bu iş yükü karşısında Microsoft çalışanlarının zam alamayacakları haberine nasıl yanıt verecekleri merak konusu.

haberespiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu