Teknoloji

Microsoft Kabul Etti: Xbox Game Pass Oyun Satışlarını Kesti

 
Microsoft’un oyunculara sunduğu abonelik hizmeti Xbox Game Pass’in oyun satışlarını düşürdüğü bildirildi. GI.biz’in haberine göre Microsoft, Activision Blizzard’ın satın alınmasına ilişkin ara raporunda bu duruma yer vermiş ve bu durumu doğrulamıştı.
 
Bu, 277 sayfalık belgede ayrıntılı olarak açıklanmıştır.
 
 
 
277 sayfalık belgede, oyunların Game Pass’e eklendikten on iki ay sonra çekirdek satışlarında düşüş yaşadığı belirtildi. Ancak yüzde kaç düştüğü net değil (yüzdelik dilimin üzeri çizilmiş). Xbox işvereni Phil Spencer, 2018’de Game Pass’e oyun eklemenin satışları artırdığını, ancak şu anda bunun tersini gösterdiğini söyledi.
 
Öte yandan Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması birçok tepkiye neden oldu. Bu bağlamda Sony, Kasım 2022’de yaptığı açıklamada endişelerini dile getirmiş ve bu satın alımın PlayStation Plus gibi diğer abonelik hizmetlerine zarar vereceğini belirtmişti.
 
Activison Blizzard’ın satın alınması, tepkilerin ardından açılan dava ile hala inceleme altında. İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) tarafından incelemeye alınan satın alma için nihai karar henüz verilmedi.
 
Microsoft tarafından oyunculara sunulan Xbox Game Pass’te şu anda 29 milyonun üzerinde abone olduğu aktarılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu