Haber

Otogazda indirim var mı? Otogaz indirimi? 4 Nisan otogaz ve motorin fiyatları! Ankara, İzmir, İstanbul akaryakıt fiyatları!

Brent petrol ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle akaryakıt fiyatları aşağı yukarı hareket etmeye devam ediyor. Araç sahiplerini yakından ilgilendiren otogaz fiyatlarını merak edenler bulunmaktadır. Pekala, otogazda indirim var mı? Otogaz indirimi? 4 Nisan otogaz ve motorin fiyatları! Ankara, İzmir, İstanbul akaryakıt fiyatları!

OTOGAZDA İNDİRİM VAR MI?

Brent petrol ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle akaryakıt fiyatları aşağı yukarı hareket etmeye devam ediyor. Bu gece yarısından itibaren otogaza 2 lira 12 kuruş indirim geldi. Böylece otogazın fiyatı İstanbul’da 10 liradan 25 kuruşa, Ankara’da 10 liradan 45 kuruşa, İzmir’de 10 liradan 30 kuruşa düştü.

OTOGAZIN FİYATI KAÇ LİRA OLDU?

İndirimin ardından İstanbul’da 10 lira olan otogaz fiyatı 25 kuruşa, Ankara’da 10 liradan 45 kuruşa, İzmir’de 10 liradan 30 kuruşa düştü.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar, rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliklerini açıklayan tek sendika olan EPGİS’e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

lapseki-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu