Haber

Papa Francis, Güney Sudan’da akan kanın durdurulması çağrısında bulundu

Vatikan Devleti Lideri ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Güney Sudan cumhurbaşkanlarını barış için yeni bir başlangıç ​​yapmaya ve ülkede daha fazla kan dökülmesini ve şiddeti engellemeye çağırdı.

Papa Franciscus, başkent Juba’da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı toplantısında yaptığı konuşmada, Güney Sudanlı liderlerden ülkedeki çatışma ve şiddete son vermelerini isteyerek, “Artık buna son verme zamanı. şiddet bitsin. Halkınızı barışa susamış bırakmayın. Savaş dönemini geride bırakın, barış zamanı gelsin.” sözlerini kullandı.

Güney Sudan Devlet Başkanı Salva Kiir Mayardit, Papa Francis’in ziyaretinin kendilerine barış ve uzlaşma getirmesini umduğunu söyledi.

Resmi temaslarına dün başlayan Papa Francis, Cumhurbaşkanlığı’ndaki konuşmasının ardından başkent Küba’daki Freedom Hall’da çatışmalar nedeniyle yerinden edilen iç göçmenlerle bir araya geldi.

Papa Franciscus, her zaman açlık ve çatışma gibi insani krizlerle gündeme gelen Güney Sudan’a hükümet yetkilileri, kilise liderleri, sivil gruplar ve yıllardır şiddetten etkilenen insanlarla görüşmek ve barış yapmak için gelmişti. barışa davet.

aydincikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu