Haber

Sosyal medya dolandırıcılığına tutuklama

İSTANBUL’da sosyal medyadan tanıştığı yabancı bir kadını Türkiye’ye çağırarak kendisini gümrük müdürü olarak tanıtan ve 923 bin lira dolandıran 2 zanlı yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı grupların yaptığı çalışmalarda, bir kişinin sosyal medya üzerinden yabancı uyruklu bir kadınla tanıştığı ve Türkiye’ye geldiğinde onunla anlaşma kurarak anlaşma yaptığı belirlendi. aşk bağı Bir süre sonra başka bir kişinin yabancı uyruklu kadını arayarak kendisini gümrük müdürü olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Yapılan incelemelerde; Kendisini gümrük müdürü olarak tanıtan kişinin yabancı uyruklu kadını arayarak “Kadın gümrüğe geldi ancak ödeme yapması durumunda üzerindeki yüklü miktarda para nedeniyle gümrükten geçemedi” dediği anlaşıldı. Üzerindeki paranın vergisi için biraz para verirse bu parayı biriktirip gümrükten geçebilir” diyerek hanımı ikna etti. .

Kurban hanımın birden fazla banka hesabına toplam 923 bin TL gönderilerek dolandırıldığı belirlendi. İ.A. ve CD, Beykoz’da yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılar, CD ile ilgili adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, İ.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

habersehitkamil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu