Haber

Suriye’de ölü sayısı 3 bin 581’e yükseldi: Türkiye’den 1100 cenaze teslim edildi

Maraş merkezli depremlerin yedinci gününde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği komşu Suriye’de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 581’e yükseldi. Suriye Sağlık Bakanlığı, hükümetin kontrolündeki bölgelerde 2 bin 341 ölü ve yaralı sayısının 1408’e çıktığını açıkladı. Beyaz Miğferler ise kontrol altındaki bölgelerde 1408 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 341 kişinin yaralandığını açıkladı. silahlı grupların kontrolü.

Şam yönetimi, Maraş merkezli sarsıntılardan en çok etkilenen Lazkiye, Hama, Halep ve İdlib’i ‘afet bölgesi’ ilan etti. Bu illerde imar çalışmaları için fon oluşturulacağı açıklandı.

BAB EL-HAA SINIRINDA 1100 CENAZE

Öte yandan El Cezire’nin haberine göre, Pazartesi günü meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremlerden bu yana Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Cilvegözü sınırının karşısındaki Bab-El Hava sınır kapısına 1100 cenaze götürüldü.

‘ÖLÜ SAYISI İKİ KAT OLABİLİR’

Birleşmiş Milletler (BM) Acil Durum Koordinatörü Martin Griffiths, Türkiye ve Suriye’deki ölü sayısının ikiye katlanabileceği konusunda uyardı. Griffiths, “Ölü sayısı muhtemelen iki kattan fazla artacak” dedi. Bu korkunç. Doğa gerçekten çok sert vurdu.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu